سلام دوستان

برق یکی از رشته های دانشگاهی معتبره ، در حدی که رتبه اولی های رشته ریاضی میرن رشته برق و خلاصه از گروه مهندسی جز رشته های خوب به حساب میاد .

برای انتخاب این رشته دو راه وجود داره

یکی انتخاب رشته ریاضی و فیزیک هست که بعد از کنکور سراسری هر گروه مهندسی که دوست داشتید رو انتخاب کنید و دیگری انتخاب رشته فنی و از همون دبیرستان انتخاب گرایش حتی گرایش دانشگاهی هست . رشته فنی بد جلوه داده رو کاری ندارم ولی هدف هنرستان ها تربیت سریع تر و فنی تر بوده گرچه به علت کار شکنی خوب پیش نرفت و شد تنبل خانه ولی خوب الان اوضاع هنرستان ها بهتر شده و دید مردم هم بهتر شده و میشه توش پیشرفت کرد .

یک سال پیش دانشگاهی نداره و میفتی جلوتر مخصوصا برای پسر ها خیلی خوبه  ، افرادی که میخوان بیان سمت رشته برق ترو خدا چند مورد ساده رو که میگم رعایت کنید ، تا یه موقع توش گیر نکنید ، مشکل بیکاری براتون اتفاق نیفته ، قبل از انتخاب رشته برق باید واقع بین باشید که میخواید درس بخونید و برید دنبالش و اطلاعات زیادی ازش به دست بیارید و کار های عملی حتما بکنید در کنارش ، در این صورت شما میتونید موفق بشید ، صندلی دانشگاه ها خالیه ولی خودتون رعایت کنید و به اصطلاح من روی صندلی خودتون بشینید نه روی صندلی کس دیگه ، دانشگاه پذیرش میکنه و چه بسا بعد ترم ها هم مدرک بده بهتون ولی خوب وقتی چیزی بلد نباشید ارزششو نداره ، ببینید علاقه دارید به رشته برق یا نه ؟؟ اگه ندارید استخاره نندازید نمیتونید ادامه بدین چون واقعا سخت میشه مخصوصا توی مقاطع بالاتر ، واقعا کارشناسی سخته ، ارشد که هم رشته های فنی و هم رشته های ریاضی با هم کنکور میدن و قاطی میشن در این حده دیگه و در مقطع دکترام مصاحبه و تافل و . که به حد خودش سخته .

بدونید تا چه سطحی میخواید پیش برید و درس بخونید و بعد از اون میخواید چیکار کنید ؟؟؟

واقعیت اینه که استخدامی و کار دولتی خیلی کم شده و باید کارآفرین بود البته شاید این برای خود منم شعار باشه ولی خوب وضعیت اشتغال خرابه الان و باید بلد باشیم کار عملی رو . با سطح پایین و معدل پایین مدرک میدن ولی استخدام نمیکنن ، چون توقع دارن که بالا باشه معدل . گرچه معدل دانشگاه دولتی و آزاد رو نباید با هم مقایسه کرد یا معدل منطقه یک و سه رو ولی میکنن ولی خدایی بعضی دانشگاه ها با اینکه منطقه سه هستن ولی سخت میگیرن و بعضی مناطق یک ساده میگیرن ، به نظر من باید تراز و رتبه برای دانشگاه انتخاب کنن یا یک ضریب براش تعریف کنن که توی استخدامی لحاظ بشه تا حق کسی ضایع نشه ، مثلا داریم معدل 12 دانشگاهی با معدل 18 یک دانشگاه دیگه برابری کنه و حتی سواد معدل 12 بیشتر باشه .

اگه رشته برق رو انتخاب کردین آرزوی موفقیت ویژه دارم براتون و برای بقیتون هم آرزوی توفیق روزافزون دارم .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روزی شود قرین حقیقت مجاز من وبلاگ ستاره صفا Joe دخترونه سریسو هنر گرافیک مقالات اپلیکیشن زندگي زيباي من راه حل شادی