بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از مواردی که من خیلی مهم میدونم و خیلی بحث دارم راجبش بحث همین امروزه و یک انجمن هم راه اندازی کردیم برای فرهنگ سازی این موضوع و باز هم دعوتید به این انجمن که در منوی اصلی توضیحات و در لینک ها ، لینکش موجوده .

عفاف و حجاب خیلی مهمه و فقط مختص خانم ها نیست و در این باره آقایون هم باید مواردی رو رعایت کنند .

حجاب خانم ها حتی در حال نماز باید به اندازه ای پوشیده باشد که فقط گردی صورت و دست ها تا مچ پیدا باشد و بقیه دارای پوشش باشد .

و اما درباره آقایان حتی در حال نماز از بالای ناف تا زیر زانو حجاب داشته باشند کافی است . ولی واقعا این عرف نیست که یک مرد این پوششی داشته باشد و در جامعه بگردد و یک مرد باید حجاب و پوشش مناسبی انتخاب کند .

حجاب خانم ها باید به قدری باشد که بدنشان و برآمدگی هایشان نمایان نشود و بهترین و برترین حجاب ها هم چادر است . هر چه حجاب قوی تر باشد ایمان بیشتر و شخصیت فرد بیشتر می شود . این در آقایان و خانم ها مشترک است .

دلیلی ندارد که آقا آستین کوتاه بپوشد و یا شلوار پاره و فاق کوتاه بپوشد . بهترین پوشش برای یک مرد متشخص کت و شلوار است ، شاید پوشش های دیگر مانند پیراهن و شلوار هم خوب باشد اما بهترین پوشش کت و شلوار است . و مرد اجازه ندارد لباس بدن نما بپوشد و تنگ و چسبان .

این حرفای عادی و خودمونی بعضی وقتا خنده دارمیشه که مگه میشه کسی ندونه که چهجور لباس پوشیدن با شخصیتانه و قشنگ تره ولی متاسفانه در جامعه تا حد زیادی رعایت نمیشه و دلیلش الگو برداری اشتباه و مدگرایی هست .

بعضی ها مد رو جوری تقلید می کنند که انگار آیه قرآنه و قابل تغییر نیست .

حجاب و عفاف عمری به درازی عمر بشر داره و در هر قومی به اندازه فرهنگ و آداب و رسومش رعایت میشه و از یک حدی نمی کنه . حتی در کشورهایی که ما اونا رو بی دین و بی بند و بار میدونیم این پوشش یک محدوده داره که نباید ازش بشه و واقعا رعایت می کنن و نمی کنن از اون حد خودشون .

در یک جامعه اسلامی زندگی می کنیم و این امر خیلی مهمه که بهش عمل بشه چون میبینیم که حتی سفرا میان اینجا شال میزنن که خیلی مثال زیباییه برای ارزششون به مقدساتمون .

در خانه اگر کس است           یک سخن بس است

من بارها درباره حجاب حرف زدم و خیلی حرفا دارم که از حوصله خارجه . فقط میتونم خواهش کنم ازتون که دیگه یه قدم بردارید برای اصلاح اول خودمون بعد جامعمون

بیاید دست به دست هم بدیم برای اصلاحش . دیگه دنبال مقصر نباشیم . دیگه نگیم دخترا اینجورن و پسرا اینجورن . هر دو مقصرن که باید اصلاح بشن .

به امید روزی که بی حجابی ریشه کن بشه .

هر چقد کشف حجاب کردن و این انقلاب شد و جلوی این کشف حجاب رو گرفت الان دوباره داره کشف حجاب میشه . مواظب خودمون و جامعمون باشیم .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

map of the army:persona موزیک Michelle معتبرترین راه های کسب درآمد نوین اینترنتی دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی کنکور فنی (کاردانی پیوسته) فرکتال هنر بليط هواپيماي کيش karlink