سلام دوستان عزیزم

درباره جهیزیه و مهریه اکتفا می کنم به سخنان مرجع عالی قدر مکارم شیرازی که دیروز در شبکه دوم سیما پخش شد

لینک متن کامل فرمایشات مکارم شیرازی

ایشان فرمودند در قدیم می گفتند که مهریه سنگین باعث می شود که جدایی کمتر شود ولی الان مهریه سنگین باعث جدایی است چون دختر احساس می کنه یک پول کلان به دست میاره و یک سرمایه یا به تعبیر ایشون یک درآمده ، نظر این مرجع بزرگوار این بود که مهریه ها سبک و متناسب انتخاب شود که این بهترین نوع انتخاب است . فرمودند مهریه ها عند المطالبه نگویند و اصلاحش کنند چون به جوانان فشار می آید و نمی توانند آنرا بدهند و حکم نتوانستن پرداخت مهریه را از زندان تغییر دهند .

دوستان و خانواده های محترم با مهریه سنگین و شرایط سخت و سنگین جوانان را به دردسر نندازین و بجای این کمکشون کنید که زندگیشون رو تشکیل بدن .

من چند تا شرط خانواده ها رو بیان کنم هر چند میدونم خیلی شروط غلط دیگم هست که از قلم میفته

خانواده های محترم لطفا توجه کنید ، امام جمعه شهر ما گفت که همیشه نباید اول شغل به دست بیارید بعد ازدواج کنید یا اول سربازی برید بعد ازدواج کنید ، شاید ازدواجتون یاعث بشه شغلتون جور بشه یا تقدیرتون توی این باشه که اول ازدواج کنید بعد شاغل بشید . خانواده های محترم سخت نگیرید و از این شرط ها نذارید .

دوستان گفتن توی قرآن و سنت پیامبر هم اومده که برای ترس از فقر و نداری ازدواج رو به تاخیر نندازین . ازدواج سنت پیامبره که باید به وقتش انجام بشه تا فرد و جامعه به مشقت نیفته و دچار گرفتاری و گناه نشه .

شرط مستقل شدن ، یک شرط سخت و سنگینه و حتی صله رحم هم از اینجا قطع میشه ، صفای قدیما و محبت خانواده های قدیم کجا و الان کجا !!!!! جالب اینجاس همه والدینمون هم اول مستقل نبودن .

گفتم کمک کنید جوان ها رو ، مرجع عالیقدر فرمود جهیزه رو ساده بگیرید ، قبول دارم تا حدودی ولی به نظر من اگر خانواده ها کمک کنن بهتره خانواده دختر طبق رسوم جهیزیه رو میدن و وسایل لازم زندگی رو تامین کنن براشون و خانواده پسر هم خونه تامین کنن تا مشکلات جوانان رفع بشه .

سن ازدواج بالا رفته و فقط خانواده ه میتونن کمک کنن تا این معضل حل بشه .

دنبال کنندگان عزیز تقدیر و تشکر می کنم از حضور و نظراتتون

بی نهایت سپاس

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مکتب دکتور یونا سلام دنیا Jonob mod Princess معرفی بهترین تولید کنندگان پنجره دو جداره iranperfumes Moving Home نظام وظیفه حرفهای دخترونه گلبرگ